Lista de start Lista de rezultate Top cluburi
ETAPA REGIONALA DE COPII 10-11 ANI
CALIFICARI PENTRU ETAPA FINALA - CAMPIONATUL NAŢIONAL COPII 10-11 ANI
(primăvara - bazin acoperit - 50 m)
PARTICIPANŢI: Sportivi COPII - fete şi băieţi 10, 11 ani, legitimaţi la secţiile de înot. Nu au drept de participare sportivi de 9 ani sau mai mici. Timpi de creditare se pot acorda doar la probele care apar pentru prima data la varsta respectiva.
CONDIŢII TEHNICE: probele se desfăşoară după sistemul seriilor contracronometru.
Inscrierea în probe este opţională (liberă), cu menţiunea că probele de 200m LIBER ?i 200m MIXT sunt OBLIGATORII pentru copiii de 11 ani (băie?i ?i fete), iar proba de 200m LIBER pentru copiii de 10 ani ( băie?i ?i fete).
Pentru obţinerea dreptului de participare la Campionatele Naţionale Copii 10-11 ani, etapa finală din vară, sportivii trebuie să îndeplinească baremul de timp
stabilit la probele: 200m Liber - Copii 10 ani, 200m Liber si 200m Mixt - Copii 11 ani.
PUNCTAJ: se punctează primii 8 clasaţi în fiecare probă individuală după sistemul 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 puncte, respectiv se vor atribui cîte 9 puncte câştigătorilor probelor individuale, 7 pct. ocupan?ilor locurilor II, 6 pct. pentru locul III,…. ş.a.m.d.
CLASAMENTE: individual pe ani de naştere, pe probe şi pe sexe.
TITLURI SI PREMII: primii trei clasaţi în probe vor primi medalii si diplome. Echipele clasate pe primele 3 (trei) locuri, vor primi cate o diploma.
PROBELE COMPETIŢIEI:
COPII 10 ani: 200m LIBER (obligatoriu), 50m liber, 50m spate, 50m bras, 50m fluture.
COPII 11 ani: 200m LIBER (obligatoriu), 200m MIXT (obligatoriu), 50m liber, 50m spate, 50m bras, 50m fluture.
Pentru orice lamuriri suplimentare, va rugam sa luati legatura cu FRNPM.
PROGRAMUL CONCURSULUI:
ZIUA I-a
?edin?ă tehnică: ora 14:00
Validarea carnetelor de legitimare: ora 15:00
REUNIUNEA I-a, ora 17.00
1. 50 m spate fete 10 ani
2. 50 m spate băieţi 10 ani
3. 50 m bras băieţi 11 ani
4. 50 m bras fete 11 ani
5. 50 m fluture băieţi 10 ani
6. 50 m fluture fete 10 ani
7. 50 m liber băieţi 11 ani
8. 50 m liber fete 11 ani
2/22
ZIUA a-II-a
REUNIUNEA a-II-a, ora 10.00 REUNIUNEA a-III-a, ora 17.00
9. 50 m bras fete 10 ani 15. 50 m spate fete 11 ani
10. 50 m bras băieţi 10 ani 16. 50 m spate băieţi 11 ani
11. 200 m liber fete 11 ani 17. 200 m liber băieţi 10 ani
12. 200 m liber băieţi 11 ani 18. 200 m liber fete 10 ani
13. 50 m liber fete 10 ani 19. 50 m fluture băieţi 11 ani
14. 50 m liber băieţi 10 ani 20. 50 m fluture fete 11 ani
ZIUA a-III-a
REUNIUNEA a-IV-a, ora 10:00
21. 200m mixt fete 11 ani
22. 200m mixt băie?i 11 ani
Baremuri
COPII | VÂRSTA | PROBA | BĂIE?I | FETE |
10 ani | 200 m liber | 3.30.00 | 3.35.00 | |
11 ani | 200 m liber | 3.05.00 | 3.10.00 | |
11 ani | 200 m mixt | 3.40.00 | 3.45.00 | |
CADE?I | 12 ani | 200 m liber | 2.55.00 | 3.00.00 |
12 ani | 200 m mixt | 3.30.00 | 3.35.00 | |
13 ani | 200 m mixt | 3.15.00 | 3.20.00 | |
14 ani | 200 m mixt | 3.00.00 | ---------- | |
13 ani | 400 m liber | 5.45.00 | 6.00.00 | |
14 ani | 400 m liber | 5.30.00 | ---------- |
Arbitraj si Apel :
- Arbitru Principal: Marius Grigore- Arbitru de Start: Dan Dragulet- Comisia de Apel: Dragos Stan ( Presedinte ), Catalin Becheru, Narcis Neagu, Dan Dragulet, Marius Grigore.- Responsabil arbitrii : Largeanu Mihai Paul - largeanupaul@yahoo.com Reguli privind conduita din timpul desfasurarii concursurilor organizate de catre AMNB Pentru buna desfasurare a concursurilor, Comitetul Director AMNB stabileste urmatoarele reguli minimale, obligatorii pentru toate cluburile participante, astfel: