Concurs Municipal Poliatlon Copii 9-10-11 ani- Editia 2018

Perioada de desfasurare este: 3.11.2018 - 4.11.2018
Perioada de inscrieri este: 22.10.2018 - 28.10.2018
Locatia: Centrul Olimpic Izvorani
Culoare: 8
Organizator: AMNB
Cost: 50 RON Per sportiv

Lista de start

15:00 - 18:00

Incalzire: 14:00 - 14:45
Sedinta oficiala: 14:30
Sedinta tehnica: 14:45
1
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Baieti
9 ani
2
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Baieti
10 ani
3
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Baieti
11 ani
4
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Fete
9 ani
5
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Fete
10 ani
6
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Fete
11 ani
7
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Baieti
9 ani
8
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Baieti
10 ani
9
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Baieti
11 ani
10
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Fete
9 ani
11
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Fete
10 ani
12
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Fete
11 ani
13
Serii contra cronometru 200 metri liber Copii - Baieti
9 ani
14
Serii contra cronometru 200 metri liber Copii - Fete
9 ani
15
Serii contra cronometru 200 metri mixt Copii - Baieti
11 ani
16
Serii contra cronometru 200 metri mixt Copii - Fete
11 ani
17
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Baieti
9 ani
18
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Baieti
10 ani
19
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Baieti
11 ani
20
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Fete
9 ani
21
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Fete
10 ani
22
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Fete
11 ani

10:00 - 13:00

Incalzire: 09:00 - 09:45
Sedinta oficiala: 09:30
Sedinta tehnica: 09:45
1
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Fete
9 ani
2
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Fete
10 ani
3
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Fete
11 ani
4
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Baieti
9 ani
5
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Baieti
10 ani
6
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Baieti
11 ani
7
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Fete
9 ani
8
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Fete
10 ani
9
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Fete
11 ani
10
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Baieti
9 ani
11
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Baieti
10 ani
12
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Baieti
11 ani
13
Serii contra cronometru 200 metri liber Copii - Fete
10 ani
14
Serii contra cronometru 200 metri liber Copii - Fete
11 ani
15
Serii contra cronometru 200 metri liber Copii - Baieti
10 ani
16
Serii contra cronometru 200 metri liber Copii - Baieti
11 ani
17
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Fete
9 ani
18
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Fete
10 ani
19
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Fete
11 ani
20
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Baieti
9 ani
21
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Baieti
10 ani
22
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Baieti
11 ani

Regulament oficial

Centralizatorul de concurs: aici

Inscrierile se transmit la e-mail: inscrieri@amnb.ro

1. Concursul este destinat copiilor ( b+f ) nascuti in anii  2009, 2008, 2007 ( 9, 10, 11 ani );

2. PROBELE COMPETIŢIEI:
 Baieti si fete 9 ani : 50m liber, 200m liber, 50m bras, 50m spate, 50m fluture, 4x50m liber; 4x50m mixt
Băieţi şi fete 10 ani:  50m liber, 200m. liber, 50m bras, 50m spate, 50m fluture,  4x50m liber; 4x50m mixt
 Băieţi şi fete 11 ani:  50m liber, 200m liber, 50m bras, 50m spate, 50m fluture,  200m mixt, 4x50m liber; 4x50m mixt

Sportivii pot participa la maximum 3 probe individuale/sesiune

3. Programul de Concurs este:
       - sambata 14.00-15.00 -  incalzire
                       15.00-19.00 -  ziua 1 de concurs
       - duminica 09.00-10.00 -  incalzire
                       10.00-13.00 -  ziua 2 de concurs
4. Se vor acorda premii podiumurilor la fiecare grupa de varsta pentru toate probele :
        - Medalii Loc 1, 2, 3 probe individuale si Stafeta;
        - Diplome Loc 1, 2, 3 probe individuale si Stafeta;
5. Arbitraj si Apel :
- Arbitru Principal: Marius Grigore
- Arbitru de Start: Dan Dragulet
- Comisia de Apel: Dragos Stan ( Presedinte ), Catalin Becheru, Narcis Neagu, Dan Dragulet, Marius Grigore.
- Responsabil arbitrii : Largeanu Mihai Paul - largeanupaul@yahoo.com