Cupa Prichindel - Copii 6-7 ani- Editia 2018

Perioada de desfasurare este: 5.5.2018 - 6.5.2018
Perioada de inscrieri este: 19.04.2018 - 29.04.2018
Locatia: Centrul Olimpic Izvorani
Culoare: 8
Organizator: AMNB
Cost: 50 RON Per sportiv

Lista de start

15:00 - 16:00

Incalzire: 15:00 - 15:30
Sedinta oficiala: 15:30
Sedinta tehnica: 15:45
1
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Baieti
6 ani
2
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Baieti
7 ani
3
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Fete
6 ani
4
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Fete
7 ani
5
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Baieti
6 ani
6
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Baieti
7 ani
7
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Fete
6 ani
8
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Fete
7 ani
9
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Baieti
7 ani
10
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Fete
7 ani

10:00 - 12:00

Incalzire: 09:00 - 09:30
Sedinta oficiala: 09:30
Sedinta tehnica: 09:45
1
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Fete
6 ani
2
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Fete
7 ani
3
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Baieti
6 ani
4
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Baieti
7 ani
5
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Fete
7 ani
6
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Baieti
7 ani
7
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Fete
7 ani
8
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Baieti
7 ani

Regulament oficial

 Centralizatorul de concurs : aici

Inscrierile se transmit la e-mail: inscrieri@amnb.ro

1. Concursul este destinat copiilor ( b+f ) nascuti in anii  2011, 2012 ( 7, 6  ani );

2. Probele de Concurs :
- 50m liber, bras, spate, fluture ( 7 ani);
- 50 m liber, bras, spate ( 6 ani )
- 4x50m liber, 4x50m mixt ( 7 ani );

3. Programul de Concurs este:
       - sambata 15.00 - 16.00 -  incalzire
                       16.00-18.00 -  ziua 1 de concurs
       - duminica 09.00 - 10.00 -  incalzire
                       10.00-11.00 -  ziua 2 de concurs

4. Se vor acorda premii podiumurilor la fiecare grupa de varsta pentru toate probele :
        - Medalii Loc 1, 2, 3 probe individuale si Stafeta;
        - Diplome Loc 1, 2, 3 probe individuale si Stafeta;
5. Arbitraj si Apel :
- Arbitru Principal: Marius Grigore
- Arbitru de Start: Dan Dragulet
- Comisia de Apel: Dragos Stan ( Presedinte ), Catalin Becheru, Narcis Neagu, Dan Dragulet, Marius Grigore.
- Responsabil arbitrii : Largeanu Mihai Paul - largeanupaul@yahoo.com