Cupa Primaverii - copii 8-9-10-11 ani - Editia 2018

Perioada de desfasurare este: 17.3.2018 - 18.3.2018
Perioada de inscrieri este: 1.03.2018 - 12.03.2018
Locatia: Centrul Olimpic Izvorani
Culoare: 8
Organizator: AMNB
Cost: 50 RON Per sportiv

Lista de start Lista de start Lista de rezultate Top cluburi Lista de rezultate

10:00 - 13:00

Incalzire: 09:00 - 09:45
Sedinta oficiala: 09:30
Sedinta tehnica: 09:45
1
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Baieti
8 ani
2
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Baieti
9 ani
3
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Fete
8 ani
4
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Fete
9 ani
5
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Baieti
8 ani
6
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Baieti
9 ani
7
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Fete
8 ani
8
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Fete
9 ani
9
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Baieti
8 ani
10
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Baieti
9 ani
11
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Fete
8 ani
12
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Fete
9 ani

16:00 - 19:00

Incalzire: 15:00 - 15:45
Sedinta oficiala: 15:30
Sedinta tehnica: 15:45
1
Serii contra cronometru 100 metri spate Copii - Baieti
11 ani
2
Serii contra cronometru 100 metri spate Copii - Fete
11 ani
3
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Baieti
10 ani
4
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Baieti
11 ani
5
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Fete
10 ani
6
Serii contra cronometru 50 metri liber Copii - Fete
11 ani
7
Serii contra cronometru 200 metri mixt Copii - Baieti
11 ani
8
Serii contra cronometru 200 metri mixt Copii - Fete
11 ani
9
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Baieti
10 ani
10
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Baieti
11 ani
11
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Fete
10 ani
12
Serii contra cronometru 50 metri bras Copii - Fete
11 ani
13
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Baieti
10 ani
14
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Baieti
11 ani
15
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Fete
10 ani
16
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri liber Copii - Fete
11 ani

10:00 - 13:00

Incalzire: 09:00 - 09:30
Sedinta oficiala: 09:30
Sedinta tehnica: 09:45
1
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Fete
8 ani
2
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Fete
9 ani
3
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Baieti
8 ani
4
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Baieti
9 ani
5
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Fete
8 ani
6
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Fete
9 ani
7
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Baieti
8 ani
8
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Baieti
9 ani
9
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Fete
8 ani
10
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Fete
9 ani
11
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Baieti
8 ani
12
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Baieti
9 ani

16:00 - 19:00

Incalzire: 15:00 - 15:45
Sedinta oficiala: 15:30
Sedinta tehnica: 15:45
1
Serii contra cronometru 100 metri liber Copii - Fete
10 ani
2
Serii contra cronometru 100 metri liber Copii - Fete
11 ani
3
Serii contra cronometru 100 metri liber Copii - Baieti
10 ani
4
Serii contra cronometru 100 metri liber Copii - Baieti
11 ani
5
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Fete
10 ani
6
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Fete
11 ani
7
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Baieti
10 ani
8
Serii contra cronometru 50 metri spate Copii - Baieti
11 ani
9
Serii contra cronometru 100 metri bras Copii - Fete
11 ani
10
Serii contra cronometru 100 metri bras Copii - Baieti
11 ani
11
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Fete
10 ani
12
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Fete
11 ani
13
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Baieti
10 ani
14
Serii contra cronometru 50 metri fluture Copii - Baieti
11 ani
15
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Fete
10 ani
16
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Fete
11 ani
17
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Baieti
10 ani
18
Serii contra cronometru Stafeta 4x50 metri mixt Copii - Baieti
11 ani

Regulament oficial

Centralizatorul de concurs copii 8-9 ani: aici

Centralizatorul de concurs copii 10-11 ani: aici

Inscrierile se transmit la e-mail : inscrieri@amnb.ro

1. Concursul este destinat copiilor ( b+f ) nascuti in anii  2007,2008,2009, 2010 ( 8-11 ani );

2. Probele de Concurs :
- 50m liber, bras, spate, fluture ( 8, 9,10,11 ani);
-100m liber (10-11 ani);
-100m spate,bras(11 ani)
-200m mixt(11 ani)
- 4x50m liber, 4x50m mixt ( 8, 9,10,11 ani );
Concurentii pot participa la maxim 2 probe/reuniune
3. Programul de Concurs este:
Reuniunea I - copii 8-9 ani
       - sambata 09.00-10.00 -  incalzire
                       10.00-13.00 -  concurs
Reuniunea II - copii 10-11 ani
         sambata 15.00-16.00 - incalzire
                       16.00-19.00 - concurs
Reuniunea III - copii 8-9 ani
       - duminica 09.00-10.00 -  incalzire
                       10.00-13.00 -  concurs
Reuniunea IV - copii 10-11 ani
      - duminica 15.00-16.00 - incalzire
                      16.00-19.00 - concurs
4. Se vor acorda premii podiumurilor la fiecare grupa de varsta pentru toate probele :
        - Medalii Loc 1, 2, 3 probe individuale si Stafeta;
        - Diplome Loc 1, 2, 3 probe individuale si Stafeta;
5. Arbitraj si Apel :
- Arbitru Principal: Marius Grigore
- Arbitru de Start: Dan Dragulet
- Comisia de Apel: Dragos Stan ( Presedinte ), Catalin Becheru, Narcis Neagu, Dan Dragulet, Marius Grigore.
- Responsabil arbitrii : Largeanu Mihai Paul - largeanupaul@yahoo.com